TRANEXAMIC- najnowsze osiągnięcie kosmetologii na przebarwienia skóry Theo Marvee Dermomedical

TRANEXAMIC- najnowsze osiągnięcie kosmetologii na przebarwienia skóry Theo Marvee Dermomedical
paź 15

TRANEXAMIC- najnowsze osiągnięcie kosmetologii na przebarwienia skóry Theo Marvee Dermomedical

Często na naszej skórze twarzy pojawiają się bardziej lub mniej ciemne brązowe plamki, często połączone z rumieniem o nieregularnym kształcie. Jak pokazują wyniki badań jest jeden z najczęściej występujących problemów estetycznych współczesnych kobiet ale także mężczyzn.

Zabieg TRANEXAMIC jest najnowszym osiągnięciem Theo Marvee Dermomedical w walce z przebarwieniami skóry.

Firma zastosowała w unikalny sposób kwas traneksamowy do wyłącznie profesjonalnej kuracji medycznej, przeznaczonej do cery suchej, wrażliwej, z przebarwieniami oraz - co zasługuje na szczególne podkreślenie – do skór z trądzikiem różowatym.

Małe plamki, czy duży problem?

Jaka jest przyczyna powstawania przebarwień? Zdecydowanie częściej przebarwienia występują u osób lubiących opalanie, także w solarium, o jasnej karnacji. Związane to jest z nadprodukcją melaniny w skórze, zaburzonym procesem melanogenezy oraz nieprawidłowym działaniem melanocytów.

Skóra ciemnieje punktowo, pojawiają się również plamki białawe, w okolicy twarzy, szyi i dekoltu powstają często bardzo nieestetyczne przebarwienia o nieregularnym kształcie. Często kobiety aby ukryć przebarwienia stosują cięższe makijaże, co niestety nie pozostaje bez wpływu na jakość i kondycję naszej cery.

Wraz z upływem czasu i procesem starzenia się skóry stopień przebarwień nasila się.

Typy przebarwień:

1. przebarwienia pozapalne – podłoże często hormonalne w czasie ciąży, przy nadczynności tarczycy, piegi (często nos i policzki) nasilają się w okresie letnim a bledną w czasie jesieni i zimy

2. przebarwienia naczyniowe – najtrudniejsze do usunięcia stanowiły wyzwanie dla badaczy dermatologów. Charakterystyczne dla płytko unaczynionej skóry z rozszerzonymi naczynkami, czy wrażliwej, przy trądziku różowatym.

Aż po latach badań Theo Marvee Dermomedical pojawił się kwas traneksamowy. Wyniki są jednoznaczne - zabieg Traneksamic oparty na kwasie traneksamowym będący indywidualnym wynikiem badań jest stosowany w dermatologii i profesjonalnej kosmetologii jako „lek” na trądzik różowaty i przebarwienia. To co wyróżnia zabieg Tranexamic Theo Marvee to jego przeciwkrwotoczne działanie, a tym samym leczenie świądu, pokrzywki, stanów zapalnych skóry. Ma wyjątkowo skuteczne działanie przy równoczesnym eliminowaniu przebarwień widocznych na skórze i przeciwdziała powstawaniu nowych – ponieważ hamuje kumulację melaniny. W przypadku dyskolorytu skóry w sposób znaczący zmniejsza przebarwienia na poziomie naczyniowym skóry.

Wskazania do zabiegu Tranexamic Theo Marvee:

  • nierówny koloryt skóry
  • dyskoloryt cery twarzy
  • przebarwienia posłoneczne, hormonalne i pozapalne
  • przedwczesne starzenie skóry
  • kuracje dermoestetyczne z kwasami