Mikrodermabrazja + kwas pirogronowy twarz, szyja
Mikrodermabrazja jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka. Polega na kontrolowanym ścieraniu warstwy rogowej za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowice pokryte kryształkami diamentu.Efektem zabiegu jest wyraźne wygładzenie i odświeżenie skóry, spłycenie zmarszczek, z… »»»300 PLN
Mikrodermabrazja + kwas pirogronowy twarz, szyja
Mikrodermabrazja jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka. Polega na kontrolowanym ścieraniu warstwy rogowej za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowice pokryte kryształkami diamentu.
Efektem zabiegu jest wyraźne wygładzenie i odświeżenie skóry, spłycenie zmarszczek, zwężenie rozszerzonych porów, redukcja przebarwień. Już jednorazowy zabieg pozwala uzyskać bardzo dobry efekt, dla jego wzmocnienia proponujemy serię zabiegów zawsze ustalanych ściśle indywidualnie przez kosmetyczkę w zależności od stanu skóry, wskazań do zabiegu, pory roku, trybu życia pacjenta, połączenia z innymi zabiegami.w systemie synergii np z kwasem migdałowym, pirogronowym, AHA czy inne.
Kwas pirogronowy jest obecny w jabłkach, sfermentowanych owocach, occie. Posiada silne właściwości sebostatyczne, dermoplastyczne i antymikrobowe. Dzięki szybkiej penetracji w skórę właściwą pozwala na uzyskanie w wyjątkowo krótkim czasie doskonałych efektów estetycznych, zbliżonych do tych, jakie osiąga się agresywnym złuszczaniem. Zabiegi przy użyciu kwasu pirogronowego są wyjątkowo bezpieczne, i co istotne, bezbolesne.
Kwas pirogronowy zastosowany w większym stężeniu i pozostawiony na dłuższy okres czasu powoduje penetrację na poziomie warstwy brodawkowatej skóry właściwej. Na poziomie naskórka kwas pirogronowy działa przeciwzaskórnikowo, rozjaśnia, poprawia koloryt skóry, działa antybakteryjnie i zmniejsza grubość warstwy rogowej.
Na poziomie skóry właściwej pobudza do produkcji kolagenu i elastyny czyli włókien odpowiedzialnych za młody wygląd skóry.
Kwas pirogronowy działa sebostatycznie czyli hamuje nadmiar wydzielania sebum. Jest to bardzo ważne zwłaszcza u osób z cerą tłustą i trądzikową. Taki kwas to świetna alternatywa dla świecącej się i zanieczyszczonej skóry, ponieważ nadmiar sebum to idealne środowisko do rozwoju wielu bakterii, szczególnie tych odpowiedzialnych za zmiany trądzikowe.
Wraz z upływem lat skóra staje się wiotka, pomarszczona, brak jej napięcia i elastyczności. To wszystko sprawa kolagenu i elastyny, których to z każdym rokiem nam ubywa. Należy wówczas pobudzić fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Kremy do codziennej pielęgnacji nie zawsze są wystarczające, można powiedzieć nawet, że są za słabe. Natomiast kwas pirogronowy dociera do skóry właściwej i pobudza fibroblasty do pracy.
Kwas pirogronowy działa antybakteryjnie, znacznie obniża pH skóry dzięki czemu pomaga leczyć trądzik i dokładnie usuwa zanieczyszczenia.
Zmniejsza przyleganie komórek naskórka, rozluźnia ich połączenia dzięki czemu warstwa rogowa jest cieńsza, a nasza skóra ulega odnowie, staje się naturalnie gładka i dosłownie promienieje. Koloryt skóry wyrównuje się, a plamy i przebarwienia są mniej widoczne.
Należy zwrócić uwagę na to, że ze względu na swoje wyjątkowe właściwości kwas pirogronowy, jako jeden z niewielu produktów stosowanych w kosmetologii, może być użyty w przypadku skór ze zmianami ropnymi oraz siecią rozszerzonych naczyń.
Wskazaniami do zabiegu z użyciem kwasu pirogronowego są: trądzik w fazie aktywnej, trądzik różowaty, blizny potrądzikowe, zaczerwienienie skóry u osób z policytemią, kuperoza, łojotokowe zapalenie skóry, keratoza trądzikowa, dyskeratoza, hiperkeratoza, keloidy, hiperpigmentacje pozapalne i potrądzikowe, melazma, chloazma, fotoaging.
Problemy takie jak:opryszczka(opryszczka nawrotowa), poważne stany zapalne skóry, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, zabiegi chirurgiczne na twarzy do dwóch miesięcy wstecz, także alergie na substancje stosowane w peelingu wykluczają zabieg kwasem pirogronowym.
Podczas doboru stężenia kwasu pirogronowego ocenimy fototyp skóry pacjenta, stopień fotostarzenia, rodzaj blizn i keloidów oraz określimy wspólnie cel zabiegu.
Peeling może być powtarzany co 15-21 dni.
OGÓLNE ZALECENIA PO ZABIEGU TO:
- zakaz opalania się przez 4 tygodnie,
- stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF co najmniej 30,
- zakaz stosowania kremów z AHA przez 14 dni,
- aby utrzymać i wzmocnić efekt działania peelingu warto stosować kremy z wit. C dwa razy dziennie,
- makijaż można nałożyć po 24 godzinach od zabiegu
- bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka,
- wskazane intensywne nawilżanie skóry,
- bezpośrednio po peelingu dla podtrzymania jego efektu można wykonać zabiegi kosmetyki leczniczej,
EFEKTY UBOCZNE JAKIE MOGĄ WYSTĄPIĆ PO ZABIEGU TO:
- utrzymujący się rumień twarzy – zazwyczaj zaczerwienienie skóry mija w ciągu kilku dni po zabiegu,
- zapalenie okołowargowe, uaktywnienie opryszczki (u nosicieli wirusa HSV-1)
- przejściowe zaburzenia pigmentacji – szczególnie u osób z przebarwieniami, które nie stosuję ochrony przeciwsłonecznej lub u osób zdrapujących złuszczający się naskórek.
0 opinie na temat