Leczenie łysienia Gdynia

lis 21

Leczenie łysienia Gdynia

Włosy od zawsze stanowiły oznakę naszej witalności i zdrowia.

Włosy to jeden z podstawowych aspektów naszego wizerunku. Dbamy o nie różnymi sposobami, niejednokrotnie – niestety – przyczyniając się do pogorszenia ich żywotności. Niestety często borykamy się z pogarszającym się stanem naszych włosów – utratą ich w stopniu znaczącym, przerzedzaniem się i często łysieniem plackowatym i androgenicznym.

Wyniki badań są tutaj nieubłagane.

Z różnego rodzaju oznaką łysienia mamy do czynienia już coraz wcześniej. Jeszcze do niedawna łysienie kojarzyło się nam ze starością (zamieraniem cebulek włosowych) i chorobą nowotworową.

Dzisiaj także wpływa na to genetyka, szybkie tempo życia oraz niestety często występujący przewlekły stres.

Według badań początki łysienia u mężczyzn zaczynają się już w wieku 20 – 30 lat. Ponad 30% populacji męskiej w Europie w przedziale 25 – 40 lat ma już widoczne zakola i jest to tendencja postępująca, po 40 dotyczy już większości Panów.

Panie rzadziej niż mężczyźni mają do czynienia z całkowitym łysieniem, za to cżęściej mają do czynienia z tzw. łysieniem plackowatym, spowodowanym zaburzeniami hormonalnymi, stresowymi i niestety bardzo często przyczynami nie zdiagnozowanymi.

Wg wyników badań Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, łysienie dla kobiety to często dramat, którego wynikiem jest często izolowanie się od otoczenia i stany depresyjne o różnym nasileniu. Często kobiety mają kłopoty z samooceną.

Co robić, jeśli łysienie dopadnie właśnie nas ?

Przede wszystkim jak najszybciej działać. Im wcześniej rozpoczniemy kurację tym lepsze efekty przyniesie. Nie doprowadzajmy do starzenia się cebulek włosowych.

A dzisiaj !

Dzisiaj mamy już zabiegi, które w znaczący sposób zapobiegają wypadaniu włosów, a także leczenie łysienia.

O tym jest ten artykuł.

Uznane za najbardziej skuteczne zabiegi w leczeniu łysienia to mezoterapia igłowa (zwana również mezoterapią iniekcyjną lub intradermoterapią) i karboksyterapia. Każdy z tych zabiegów może być wykonywany samodzielnie ale najlepsze efekty przynosi terapia zabiegów łączonych. Wszystkie pozostałe metody łącznie z lekami uznawane są za mało efektywne lub z wieloma działaniami ubocznymi.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest metodą bezpośredniego podawania do skóry specjalnie dobranych - po indywidualnej konsultacji - substancji leczniczych (koktajli), substancji odżywczych, regenerujących i leczniczych.

Celem określonej indywidualnie mezoterapii jest pobudzenie mieszków włosowych do produkcji włosów, normalizacja wydzielania sebum, przedłużenie fazy anagen – fazy wzrostu włosa - a przede wszystkim zahamowanie wypadania włosów.

Mezoterapię igłową wykonuje się igłą i nakłuwanie owłosionej skóry głowy w specjalny sposób stymuluje skórę głowy, doprowadza do rozszerzenia naczyń krwionośnych, przekrwienia skóry i jest to bardzo pozytywny efekt. Badania wykazały bardzo wysoką skuteczność mezoterapii igłowej w łysieniu androgenowym zarówno u kobiet jak i mężczyzn oraz w łysieniu plackowatym u kobiet.

Zabiegi w formie mezoterapii igłowej zalecamy wykonanie serii kilku, 3-6 zabiegów w odstępach 1-2 tygodnie. Później jak włosy odrosną zabieg co trzy miesiące. Efekty zabiegu trzeba poczekać co najmniej 3 miesiące, tyle mniej więcej trwa proces odrostu nowego włosa.

Karboksyterapia

Terapia leczenia łysienia medycznym dwutlenkiem węgla (CO2), polega odpowiednim wstrzyknięciu gazu pod skórę głowy.

Podając medyczny CO2 zakwaszamy skórę głowy a tym samym powodujemy silne rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz jej przekrwienie. Zwiększamy tym samym mikrokrążenie, zwiększamy przepływ tlenu, krwi i składników odżywczych.

Jest zabiegiem krótkim, do 15 minut, bezbolesnym. Wielu naszych klientów określa ten zabieg nawet jako relaksujący.

Zalecamy wykonanie minimum 5 - 10 zabiegów, 1-2 zabiegi tygodniowo. Ilość zabiegów jest indywidualna, zależna od stanu i rodzaju łysienia.

Najlepsze efekty przynosi połączenie zabiegów karboksyterapii z preparatem TricoPlex, który otrzymał nagrodę Grand Prix ze względu na swoje działanie w konkursie Prestiżowy Produkt Roku magazynu Law Business Quality.

 

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje do naszego salonu w Gdyni, przy ulicy Armii Krajowej 28/1.