Na czym polega zabieg wodorowego oczyszczania twarzy, szyi i dekoltu?

Poznaj hit zabiegów profesjonalnych salonów day spa. Realizuje się go tylko przy użyciu wysoko specjalistycznych, zaawansowanych technologicznie urządzeń jak np. HydroPeel H2

Zabieg oczyszczania wodorowego realizowany przy zastosowaniu urządzeń, takich jak HydroPeel H2 polega na wprowadzaniu wgłąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru. Cząsteczki te perfekcyjnie oczyszczają komórki skóry oraz neutralizują wolne rodniki na jej powierzchni, w rezultacie czego mamy do czynienia z bardzo skuteczną terapią typu anti-aging. Wodorowe oczyszczanie skóry to wieloetapowy zabieg umożliwiający wykonanie kompleksowej pielęgnacji skóry – poczynając od jej dogłębnego oczyszczania, poprzez neutralizację wolnych rodników i złuszczanie martwego naskórka, aż po dotlenienie i odżywienie skóry oraz efekt rewitalizacji skóry. W tym celu konieczne jest wykonanie kilku zaawansowanych technologicznie procedur: oczyszczenie, złuszczenie, infuzja, laminacja, ultradźwięki oraz fala radiowa.

 

W jaki sposób wodór wprowadzamy w głąb skóry ?

Oczyszczanie wodorowe wykorzystuje technikę strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Niewielkie rozmiary wodoru oraz jego mała masa pozwalają dotrzeć pierwiastkowi w głębokie struktury skóry, a wszystkiemu towarzyszy proces elektroporacji. To impulsy elektryczne tworzą w skórze mikrokanały będące drogą dotarcia do skóry substancji aktywnych.

Zaawansowane urządzenia dedykowane przeprowadzaniu zabiegów oczyszczania wodorowego, jak np. HydroPeel H2 proponują nam szereg funkcji pozwalających na kilkuetapowe przeprowadzenie zabiegu. Najlepsze efekty uzyskuje się realizując pełne oczyszczanie aktywnym wodorem.

Na kompleksową terapię składa się w takim przypadku:

1. Neutralizacja wolnych rodników podczas zabiegu hydrabrazji z aktywnym wodorem. Zabieg ten polega na wykorzystaniu głowicy do hydrabrazji, która umożliwia potraktowanie skóry strumieniem wody z aktywnym wodorem pod wysokim ciśnieniem. Wówczas wodór wprowadzany jest w głąb skóry i wiąże się z reaktywnymi formami tlenu, minimalizując ich niepożądany wpływ na procesy starzenia się skóry. W reakcji tej powstaje woda i czysty tlen, zabieg jest zatem całkowicie bezpieczny dla skóry.

2. Eksfoliacja, czyli złuszczania martwego naskórka z wykorzystaniem starannie skomponowanej mieszanki kwasów. Ten etap przygotowuje skórę na przyjęcie związków odżywczych, wprowadzanych w głąb skóry w kolejnych etapach zabiegu.

3. Dotlenienie komórek skóry z wykorzystaniem innowacyjnego źródła doskonale przyswajalnego tlenu. W tym etapie wykorzystywana jest głowica podciśnieniowa, wprowadzająca aktywny tlen w głąb skóry. Umożliwia to uzyskanie efektu przeciwzapalnego, bakteriobójczego, normalizującego wydzielanie sebum oraz stymulacji mikrokrążenia krwi. Dzięki temu skóra zyskuje blask i koloryt, a dzięki stymulowaniu syntezy kolagenu i elastyny – zwiększa się gęstość skóry.

4. Laminacja, czyli zabezpieczenia skóry przed wpływem wolnych rodników. Taka infuzja związków aktywnych o wysokim potencjale antyoksydacyjnym spowalnia procesy starzenia się skóry, powstawanie zmarszczek czy przebarwień.

5. Wtłaczanie substancji aktywnych przy pomocy głowicy emitującej ultradźwięki. Fala ultradźwiękowa wprowadza komórki skóry w kontrolowane drgania, co determinuje powstanie efektu termicznego i relaksacji struktur skórnych. Ten etap zabiegu stymuluje krążenie krwi, usprawnia metabolizm komórek skóry oraz zwiększa ich potencjał regeneracyjny.

6. Lifting bipolarną falą radiową, czyli wywołania efektu termicznego w skórze (do wysokości 42 stopni) na drodze oddziaływania prądu o wysokiej częstotliwości. Działanie liftingujące wynika z obkurczenia włókien kolagenowych i wzrostu napięcia i elastyczności skóry.

 

Oczyszczanie wodorowe – wskazania:

Dla kogo zabieg oczyszczania wodorowego będzie najlepszym rozwiązaniem?

Zabieg wodorowego oczyszczania skóry dedykowany jest kobietom niezależnie od wieku. To znakomita propozycja zwłaszcza dla osób, których skóra jest szczególnie narażona na działanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.

 

Zabieg wodorowego oczyszczania twarzy dedykowany jest każdemu rodzajowi cery, ze szczególnym wskazaniem cery zanieczyszczonej, z zaskórnikami i rozszerzonymi porami. Takie oczyszczanie twarzy idealnie sprawdzi się zarówno u mężczyzn, jak i kobiet – i to w każdym wieku. Tego typu zaawansowane zabiegi idealnie sprawdzą się w następujących sytuacjach:

  • szara i zmęczona skóra
  • nierównomierny koloryt skóry
  • skóra sucha i odwodniona
  • tłusta cera
  • tendencja do powstawania zmian trądzikowych i stanów zapalnych
  • poszerzone pory i zaskórniki
  • pierwsze oznaki starzenia się skóry
  • narażenie skóry na zanieczyszczenia środowiskowe

Wodorowe oczyszczanie – efekty:

Efekty zabiegu wodorowego oczyszczania skóry zauważalne są natychmiast. Dotleniona i odżywiona skóra zyskuje blask i zdrowy koloryt, jest dogłębnie nawilżona i zrewitalizowana. Zabieg umożliwia ponadto usuwanie zaskórników, zwężenie poszerzonych porów skórnych, złagodzenie stanów zapalnych, a także normalizację wydzielania sebum.

Długofalowym efektem zabiegu oczyszczania wodorowego twarzy jest stymulowanie włókien kolagenowych i elastynowych, zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, wzrost jej gęstości. Poza oczyszczaniem wodorowym twarzy, możliwe jest wykonanie zabiegu na szyję i dekolt, a także wodorowe oczyszczanie pleców.

 

Synergiczne wykorzystanie zabiegu – oczyszczanie wodorowe:

Wodorowe oczyszczanie twarzy, szyi i dekoltu stanowi doskonały wstęp do bardzo zaawansowanych zabiegów i kuracji anti-aging. Zastosowanie synergii w zabiegach anti-aging to wykorzystanie wspólne, uzupełniających się technologii: infuzji tlenowej, hydrabrazji, ultradźwięków oraz bipolarnej fali radiowej umożliwia zdecydowaną poprawę naszej skóry już po pierwszym zabiegu.

 

Wodorowe oczyszczanie-przeciwwskazania:

Niewątpliwą zaletą zabiegu jest brak efektów ubocznych, a także możliwość przeprowadzenia procedury przez cały rok. Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy można wykonać nawet na cerze wrażliwej i naczynkowej, a także trądzikowej.

Jedyne przeciwwskazania to:

  • nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu
  • aktywna infekcja skóry
  • epilepsja
  • inne zaburzenia neurologiczne
  • choroby skóry (aktywna opryszczka, przerwanie ciągłości skóry)
  • cukrzyca,
  • alergie,
  • ciąża i okres laktacji (w przypadku ciąży może być wykonany oczyszczanie wodorowe 1 etap)