Mezoterapia igłowa jest to znana i od dawna stosowana metoda odmładzania i rewitalizacji skóry, zabiegiem polegającym na ostrzykiwaniu poszczególnych obszarów ciała odpowiednio dobranymi preparatami.
Główną zaletą mezoterapii jest wysoki stopień naturalności efektów, która gwarantuje uniknięcie przerysowanej twarzy, nadmuchanych policzków i opuchniętych ust.
Istotą tego zabiegu jest poprawa jakości, elastyczności i nawodnienia skóry, dzięki czemu uzyskujemy efekt złagodzenia rysów twarzy oraz odżywienia, co w rezultacie przyczynia się do świeżego i młodego wyglądu.
Jest to niechirurgiczna metoda poprawy wyglądu skóry .
Substancje działają przeciwutleniająco, odżywiająco, regenerująco i nawilżająco. Mezoterapia zapewnia długotrwały efekt poprawy kondycji i jędrności skóry.
Dzięki tej technice można wprowadzić substancje aktywne w głąb skóry, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry, a odpowiednie koktajle substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie. Zabieg stosowany jest w celu regeneracji i odmłodzenia skóry, w leczeniu rozstępów, cellulitu, a także przy wypadaniu włosów i łysieniu.
Mezoterapia często jest łączona z innymi zabiegami kosmetycznymi dla uzyskania bardziej spektakularnych np. z karboksyterapią, liftingiem LipoMax. Terapie łączone przynoszą najlepsze efekty.
Przeznaczenie mezoterapii :
Mezoterapia to bardzo skuteczna, a zarazem bezpieczna metoda leczenia wielu problemów skóry. Można jej poddawać różne części ciała, szczególnie te, w których skóra najszybciej traci jędrność. Mezoterapię stosuje się na ogólne starzenie skóry lub przejściowe pogorszenie jej kondycji, na wypadanie włosów, cellulit, rozstępy, blizny i wiele innych problemów skórnych. Obszar zastosowania jest właściwie nieograniczony i zależy jedynie od dostępności preparatów. Dzięki mezoterapii skóra na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach zachowuje młodość. Dzięki mezoterapii można zapomnieć o cieniach pod oczami, zaniedbanych dłoniach czy wypadających włosach. Dostarczając skórze niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania substancji zachowujemy na dłużej jej piękno.
Mezoterapia sprawdza się również w przypadku nadmiernej utraty włosów u mężczyzn w średnim wieku oraz kobiet po porodzie lub w okresie menopauzy. Aby nie dopuścić do znacznego ich przerzedzenia, terapię powinno się rozpocząć już przy pierwszych objawach. Polega ona na wstrzykiwaniu w skórę głowy substancji odżywiających włosy (m.in. deksapantenol, krzemionka organiczna, oligoelementy, biotyna, minoksydyl, lidokaina ). Uruchamiają one regenerację struktury włosów hamując jednocześnie proces ich wypadania, a często powodując również odrastanie.
Mezoterapię igłową można stosować na następujących obszarach:
twarz
szyja
dekolt
dłonie
pośladki
uda
brzuch
skóra głowy (owłosiona)
Wskazanie do mezoterapii igłowej :
biorewitalizacja
lifting
ujędrnianie
nawilżanie
odżywianie skóry;
profilaktyka starzenia skóry
profilaktyka wypadania włosów
wzmocnienie włosów
zwalczanie łupieżu
zwalczanie miejscowo fałd tłuszczowych np. podwójny podbródek, fałda na brzuchu
zwalczanie objawów towarzyszących otyłości jak: utrata napięcia skóry i rozstępy
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
cukrzyca
ciąża
laktacja
terapia/nowotworowa
opryszczka
ropne stany zapalne skóry
choroby krwi
choroby autoimmunoagresji
epilepsja
wirusowe zapalenie wątroby
Zalety mezoterapii igłowej:
metoda naturalna, niechirurgiczna
długotrwały rezultat
efekty widoczne już po jednym zabiegu
opóźnienie procesów starzenia
Efekty mezoterapii:
Skuteczna mezoterapia wymaga wykonania kilku zabiegów ale po kilku miesiącach efekty są naprawdę zaskakujące. Stan skóry znacznie się poprawia, drobne zmarszczki znikają , głębsze ulęgają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry. W przypadku łysienia proces ten zostaje zatrzymany, a u ok. 20% pacjentów terapia powoduje odrastanie włosów. Skuteczność mezoterapii została również potwierdzona w walce z cellulitem. Poprawa metabolizmu komórek tłuszczowych skutkuje ujędrnieniem skóry i całkowitym usunięciem lub znacznym zredukowaniem efektu pomarańczowej skórki.
Zalecenia po zabiegu:
Unikać :
- słońca,
- sauny,
- wysiłku fizycznego,
- innych zabiegów na obszarach poddanych mezoterapii.
Zalecamy częstotliwość wykonywania zabiegów:
Twarz
3-6 zabiegów co 2 tygodnie, u osób palących 2 razy więcej
mężczyźni o 2 zabiegi więcej
Skóra głowy – łysienie
50% szans na skuteczność zabiegu, kobiety – lepsze rezultaty
zabiegi robi się dużo częściej i więcej 8-10 zabiegów co ok. 10 dni
Regeneracja skóry
1 zabieg na miesiąc przez 2 miesiące
Podtrzymanie efektu kuracji
1 zabieg co 2 -6 miesięcy
Ceny zabiegów zależą od rodzaju preparatów użytych do zabiegu oraz od ilości wykorzystanego materiału