TRWAŁA REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Kriolipoliza - Krio HT V12 – obecnie najnowocześniejszy system trwałej i nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach ciała

SCHUDNIJ SKUTECZNIE W GODZINĘ

CZYM JEST KRIOLIPOLIZA ?

Kriolipoliza to innowacyjna metoda polegająca na selektywnym chłodzeniu komórek tłuszczowych opatentowana w 2008 roku. W trakcie badań udowodniono, że komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż tkanki je otaczające. Wykazano również, że kontrolowane, miejscowe chłodzenie tkanek może prowadzić do utraty podskórnego tłuszczu bez uszkodzenia skóry. Dzięki temu odkryciu opracowano i opatentowano technologię leżącą u podstaw nieinwazyjnego zabiegu i procesu kriolipolizy.

NA CZYM POLEGA TRWAŁA REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ W ZABIEGU KRIOLIPOLIZY?

Metoda polegająca na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu ich rozpadu (tak zwanej KRIOLIPOLIZY – procesu rozkładu hydrolitycznego triacyloglicerolu trójglicerydu). Ochłodzone komórki poprzez zwiększenie objętości ulegają zjawisku apoptozy czyli „zaprogramowanej śmierci komórki tłuszczowej" .

Dzięki temu stopniowo są usuwane z organizmu za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. Mniej więcej tak jak eliminujemy tłuszcz z produktów żywnościowych – grubość naszej tkanki tłuszczowej po prostu maleje.
KRIOLIPOLIZA niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne takie jak skóra, mięśnie, nerwy.

CZY UZYSKANY EFEKT ZABIEGU KRIOLIPOLIZY JEST TRWAŁY?

Efekt po wykonaniu serii zabiegów kriolipolizy, przy zachowaniu przynajmniej w miarę zdrowego trybu życia są trwale i w efekcie całkowicie porównywalne z liposukcją.

Zamrożone komórki tłuszczowe nie podlegają regeneracji i w 100% zostają wydalone z organizmu, zatem nie podlegają procesowi regeneracji. Jednak jeżeli pacjent nie będzie kontrolował swojej wagi stosując dietę i ćwiczenia, będą powstawały nowe obszary tłuszczu. Dlatego dla utrzymania stabilnej wagi wskazana jest zmiana trybu życia i nawyków kulinarnych.

Efekt redukcji tkanki tłuszczowej powinien stać się w pełni widoczny po upływie od kilku tygodni do 2-3 miesięcy. Związane to jest z procesem usuwania uszkodzonych komórek tłuszczowych.

Tę metodę szczególnie poleca się osobom, które mimo aktywnego trybu życia, nie mogą sobie poradzić z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach czy biodrach.

Zabieg jest najczęściej stosowany w czterech obszarach: na brzuchu, plecach (boczkach) i tzw. bryczesach, czyli dolnej partii bioder, górnej partii ud i ramionach. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że nie jest to metoda do walki z otyłością.

WSKAZANIA:

 • modelowanie i wysmuklenie sylwetki

 • miejscowe odkładanie się tkanki tłuszczowej: brzuch, bryczesy, plecy, uda, obszar nad kolanami

Przeciwwskazania:

 • choroba Raynauda (napadowy skurcz tętnic w obrębie rąk, rzadziej stóp)

 • miejscowe stany zapalne, rany, zapalenie skóry, choroby skóry, nowotwory

 • ciąża, menstruacja

 • zabiegu nie należy przeprowadzać w połączeniu z innymi metodami stymulacji zimnem

 • choroby nerek, serca i wątroby

 • miejscowe zaburzenia krążenia, nadwrażliwość na zimno

 • ostra pokrzywka pod wpływem zimna

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed zabiegiem...

 • nie korzystać z kąpieli słonecznych, solariów oraz kąpieli w mocno chlorowanej wodzie na 2-3 dni przed zabiegiem

 • zaleca się zwiększenie picia wody na ok. 2-3 dni przed planowanym zabiegiem

 • nie należy stosować peelingów chemicznych (tzw. kwasy AHA, BHA) na ok. 1-2 tygodnie przed zabiegiem

Przed zabiegiem nie są potrzebne żadne badania. Warto pamiętać o zabraniu książki lub tabletu, bo mrożenie trwa około godziny, więc jest okazja, by poczytać lub posłuchać muzyki lub po prostu się zrelaksować.

Po przyjściu do gabinetu nasz personel poprosi Cię o jednorazowe wypełnienie karty klienta w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu. Prosimy zatem o przyjście kilka minut przed godziną planowanego zabiegu.

Zabieg...

W trakcie zabiegu – po przyłożeniu specjalnej, oryginalnej membrany antyodmrożeniowej - zasysamy i ochładzamy fałd tkanki skóry. Następnie dochodzi do obniżenia temperatury w sposób selektywny i kontrolowany w celu uzyskania przez określony czas temperatury poniżej 5°C na poziomie komórek tłuszczowych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny oraz bezpieczny.

Jego bezsprzecznym atutem jest, że w trakcie jednego zabiegu mogą pracować dwie głowice równocześnie, co skraca Państwa czas spędzony w gabinecie o połowę w porównaniu do innych urządzeń.

          Po zabiegu…

 • 1-2 tygodnie po zabiegu nie należy stosować peelingów chemicznych (tzw. kwasy AHA, BHA)

 • przez okres 2-5 dni po zabiegu nie stosować kąpieli słonecznych

 • przez okres 2-5 dni po zabiegu nie należy uczęszczać do sauny

  Czas zabiegu :

 • Czas przyłożenia 1 głowicy wynosi od 45 min do 60 min.

 • Min. czas trwania jednej sesji zabiegowej wynosi 45 min.

 • Max. czas trwania jednej sesji zabiegowej wynosi 3 h.

 • Ilość przyłożeń głowicy oraz czas zabiegu dobierana jest indywidualnie do potrzeb klienta.

   

         Częstotliwość zabiegów :

W zależności od grubości tkanki tłuszczowej oraz rezultatów po zabiegu, wykonuje się od 1 do 5 zabiegów co 30-40 dni.

GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA:

Kriolipoliza na tym urządzeniu jako zabieg została zatwierdzona przez Food and Drug Administration – FDA ( Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków ), przez Amerykańską Akademię Chirurgii Kosmetycznej oraz przez Amerykańskie Stowarzyszenie Dermatologów i Chirurgów Estetycznych.

KRIOLIPOLIZA – SKUTECZNE ODCHUDZANIE